201907.25

Škoda Octavia 1.6 TDI со 115 кс и ЛИЗИНГ ПАКЕТ за 17.650 €

Елеганција во совршени пропорции. Промените во новата Octavia се веднаш забележливи. Таа сега изгледа помоќно, а истовремено поемотивно, особено во надворешноста. A одвнатре, едноставно паметните решенија доаѓаат уште повеќе до израз со новите мултимедијални системи, кои поврзувањето го прават уште полесно. Новата Octavia е богато опремена со радио SWING со 6,5” екран во боја осетлив на допир, SD Card / USB, мултифункционален кожен управувач, паркинг сензори, темпомат, бришач на задното стакло, металик боја, алуминиумски тркала ILIAS, автоматски двозонски клима уред Climatronic, хромирани надворешни лајсни на прозорите и многу повеќе. А за да биде понудата уште подобра го вклучивме и лизинг пакетот со каско за првата година, прва регистрација, промотивна каматна стапка од 5,5%, учество 30% и период на отплата од 72 месеци.